Domowe sposoby na potencję: jak poprawić erekcję samemu?

Domowe sposoby na potencję: jak poprawić erekcję w domu?

Domowe sposoby na potencję istnieją i mogą przynieść naprawdę rewelacyjne rezultaty. Kiedy więc nasze życie seksualne nie będzie przebiegało tak jakbyśmy sobie tego życzyli, możemy spróbować to zmienić na własną rękę. Jak zatem można skutecznie poprawić erekcję bez korzystania z pomocy specjalisty?

10 sposobów jak poprawić erekcję w domu bez wizyty u specjalisty

Problemy z potencją czy też niewystarczająco mocny wzwód to niestety zmartwienie wielu mężczyzn. Taka sytuacja podczas intymnego zbliżenia staje się powodem wstydu i odbiera mężczyznom pewność siebie. Niestety, jeśli się ona powtarza może negatywnie odbijać się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie przyczyny stojącej za tego typu zaburzeniami. Niezwykle ważne jest również to, czy problem ten pojawia się regularnie, czy może jest to jednorazowa trudność, wynikające z chwilowej niedyspozycji.

Warto jednak podkreślić, że poprawa erekcji jest możliwa i istnieje kilka dobrych sposobów, dzięki którym możemy to zrobić. Chodzi tu głównie o poprawę diety, zwiększenie aktywności fizycznej czy rezygnację ze złych nawyków, co pozwoli zapobiec problemom, których objawem są właśnie zaburzenia potencji.

Domowe sposoby na potencję:

  1. Naucz się relaksować
  2. Zwróć uwagę na to co jesz
  3. Ogranicz spożycie alkoholu
  4. Wzmocnij swoje mięśnie Kegla
  5. Pozbądź się niepotrzebnych kilogramów
  6. Przestań palić papierosy
  7. Regularnie uprawiaj sport
  8. Zacznij się wysypiać
  9. Zawsze się zabezpieczaj
  10. Sporadycznie wypróbuj preparaty dostępne bez recepty (gdy potrzeba efektów na JUŻ)

1. Naucz się relaksować

Stres bardzo mocno wpływa na nasz organizm, w tym również na jego funkcjonowanie pod względem seksualnym. Konsekwencją życia w ciągłym napięciu mogą być więc między innymi problemy z erekcją [1]. Gdy raz po raz zbliżenia intymne kończą się fiaskiem, mężczyzna w końcu zaczyna się stresować już samym współżyciem, co wręcz uniemożliwia mu osiągnięcie wzwodu.

Przede wszystkim stres obniża libido i może wpływać na to, w jaki sposób mózg wysyła do prącia informacje o podnieceniu seksualnym. Napięcie nerwowe powoduje również zwiększone wydalanie kortyzolu przez nadnercza, który reguluje ciśnienie krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie ciała. Jego zwiększona ilość wpływa jednak na obniżenie ilości i jakości plemników [2]. Gdy się stresujemy w naszym organizmie wydzielana jest też adrenalina, co może wpływać na zwężanie się naczyń krwionośnych. Oznacza to, że mniej krwi dotrze do prącia, przez co nie będzie możliwa twarda erekcja.

Niezwykle istotne jest zatem, by znaleźć sposób na to, jak się zrelaksować. Pomóc może chociażby świadome oddychanie. Chodzi tutaj o poznanie jego wzorców oraz o głębokie i rytmiczne oddychanie, które można uskuteczniać na przykład podczas medytacji. Oczywiście warto też uprawiać sporty, które pomagają nam rozładować stres. Może być to bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Powinniśmy też zadbać o to, aby w jakiś sposób przełamać wzorzec sytuacji, w której odczuwamy stres. Zmieńmy swoje otoczenie, przewietrzmy pokój, zapalmy w nim świeczki lub włączmy relaksującą muzykę. Bardzo ważne jest też to, aby szczerze porozmawiać z partnerem na temat swoim problemów i emocji. Szczerość pozwala usunąć nadmiar blokad pomiędzy dwojgiem ludzi, które działają jak stresory.

2. Zwróć uwagę na to co jesz

Dieta ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i kondycji całego naszego ciała. Uważa się w związku z tym, że dieta szkodząca naszemu sercu i naczyniom krwionośnym w ujęciu długoterminowym wpłynie również negatywnie na erekcję [3].

Nieprawidłowy sposób odżywiania się zaburza pracę układu krążenia, co bezpośrednio wpływa na męską erekcję [4]. Dostarczając sobie na przykład zbyt dużej ilości cukrów, zwiększamy ryzyko otyłości i cukrzycy, co w konsekwencji obniża poziom testosteronu. Z kolei dieta wysokotłuszczowa często prowadzi to nadmiernego wzrostu poziomu złego cholesterolu, a to skutkuje zwężaniem się naczyń krwionośnych. Ograniczony zostaje zatem przepływ krwi, której dociera mniej do prącia, gdy tego potrzebujemy.

Pojawia się zatem pytanie co jeść na potencję, aby ją wzmocnić? Przede wszystkim, aby dieta na potencję przyniosła rezultaty zrezygnujmy ze wszelkiego typu żywności wysokoprzetworzonej. Zamiast zajadać się cukrami prostymi postawmy raczej na te złożone, które znajdziemy np. w pieczywie razowym, kaszy czy roślinach strączkowych. Do tego niezdrowe tłuszcze nasycone zastąpmy dobrymi dla naszego organizmu kwasami omega-3. Kwasy te zawierają takie produkty jak:

  • olej rzepakowy,
  • siemię lniane,
  • ryby morskie,
  • owoce morza,
  • orzechy włoskie.

Dostarczajmy sobie też wszystkich ważnych witamin i minerałów, takich jak witamina E, żelazo, cynk, potas i magnez, który stymuluje prawidłowy przepływ krwi.

Jeśli chcemy stopniowo wdrażać się w zdrowszy styl życia ze zbilansowanym sposobem żywienia, warto zacząć od diety śródziemnomorskiej. Wpływa ona bardzo pozytywnie na ogólną kondycję naszego organizmu i na wzmocnienie erekcji, a przy tym jest bardzo smaczna.

3. Ogranicz spożycie alkoholu

Mimo że alkohol uważa się za swego rodzaju afrodyzjak, gdy go nadużywamy możemy być pewni, iż w końcu dotkną nas zaburzenia erekcji. Zostało to potwierdzone badaniami klinicznymi i niestety nie jest to odosobniony przypadek [5]. Problem jest na tyle powszechny, że otrzymał swoją niechlubną nazwę impotencji alkoholowej.

Alkohol powoduje wahania poziomu hormonów, w tym również testosteronu. Co więcej, zbyt duża ilość alkoholu we krwi sprawia, że nasz organizm skupia swoje siły na jego przetwarzaniu i neutralizacji. Właśnie przez to przepływ krwi do penisa jest znacznie ograniczony, a nasza erekcja niesatysfakcjonująca [6]. Dodatkowo nasz organizm jest odwodniony, co powoduje zagęszczenie się krwi, a więc jej swobodny przepływ zostaje utrudniony. Jeśli zatem interesuje nas poprawa potencji, ograniczenie alkoholu to podstawa.

4. Wzmocnij swoje mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy, które u mężczyzn zlokalizowane są pomiędzy nasadą penisa a odbytem. W trakcie wzwodu ściskają one żyłę grzbietową penisa, aby zapobiec odpływowi krwi. Jeśli są one wystarczająco mocne mogą realnie wpłynąć na zwiększenie doznań seksualnych, wydłużenie stosunku i spotęgowanie orgazmu. Jeśli więc interesują nas naturalne sposoby na potencję, trening mięśni Kegla może przynieść świetne rezultaty.

Warto podkreślić, że ćwiczenie mięśni Kegla dla mężczyzn często stanowi początkowy etap leczenia zaburzeń erekcji. I co bardzo istotne badania potwierdzają ich wysoką skuteczność [7].

Jeśli zamierzamy wykonywać takie ćwiczenia na potencję musimy przede wszystkim zlokalizować mięśnie Kegla. Można je poczuć kiedy wstrzymujemy strumień moczu podczas mikcji. Pamiętajmy, że należy traktować te mięśnie jak każde inne, by mieć świadomość tego, że wymagają regularnych treningów. Musimy się też uzbroić w cierpliwość, bo ten sposób na erekcję wymaga czasu, aby zauważyć pierwsze efekty.

5. Pozbądź się niepotrzebnych kilogramów

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nadwaga negatywnie wpływa na pracę całego naszego organizmu, w tym również na zdolność osiągania wzwodu. Nie powinno zatem nikogo dziwić to, że kolejny domowy sposób na poprawę naszego życia seksualnego to zrzucenie zbędnych kilogramów.

Nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje zaburzenia poziomu hormonów w organizmie, w tym obniżenie poziomu testosteronu. Wpływa to bezpośrednio na męskie libido oraz jego sprawność seksualną [8]. Zbyt mała ilość testosteronu może też powodować problemy z wydzielaniem tlenku azoty, który jest niezbędny do osiągnięcia erekcji [9]. Otyłość podnosi również ryzyko rozwoju cukrzycy, a do tego często powoduje zwiększenie się ilości złego cholesterolu. Może to prowadzić do zaburzenia działania naczyń krwionośnych i do ich zwężenia lub uszkodzenia, przez co krew nie będzie w stanie dotrzeć do prącia w odpowiedniej ilości. Co gorsza, zbyt duża waga ciała często prowadzi też do spadku samooceny. Mężczyzna traci pewność siebie, zatraca naturalną chęć przebywania nago z partnerką i wstydzi się swojego wyglądu w trakcie zbliżeń, co stanowi psychiczną podstawę zaburzeń tego typu.

Zapewne większość osób zastanawiających się nad tym jak poprawić erekcję domowym sposobem nie spodziewała się, że odchudzanie będzie jednym z nich. Warto to jednak zrobić dla dobra swojego zdrowia. Na początku dobrze jest obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i od otrzymanego wyniku obciąć 300-500 kalorii. Zróbmy też swego rodzaju przegląd tego co zwykle jemy i pomyślmy o wprowadzeniu do naszej diety produktów dodatkowo wspomagających erekcję, o których była już mowa.

Stopniowo wprowadzajmy też do naszych nawyków więcej ruchu, aby w efekcie regularnie uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Może być to zwykły spacer w szybkim tempie, pływanie, czy podejmowanie wyborów zmuszających nas do ruszania się. Możemy na przykład wybierać schody zamiast windy albo wysiadać w drodze do pracy dwa przystanki wcześniej, by resztę drogi pokonać pieszo.

6. Przestań palić papierosy

Palenie papierosów to bardzo zły nałóg, który wpływa negatywnie również na nasze życie erotyczne. Tytoń może przyczyniać się do rozwoju chorób naczyniowych i zwężania się naczyń krwionośnych. Nie trudno połączyć fakty i zauważyć, że może to być przyczyną zaburzeń erekcji. Powstaje wtedy tzw. zakłócony prawidłowy przepływ krwi do penisa, przez co substancja gąbczasta nie może w pełni stwardnieć [10]. Palenie może również upośledzać proces wiotczenia mięśni gładkich i zaburzać wydzielanie i przekazywanie tlenku azotu, który jest niezbędny do osiągnięcia wzwodu [11].

Jeśli więc naszym celem jest mocna erekcja powinniśmy pomyśleć o rzuceniu palenia. Należy jednak pamiętać, że po wieloletnim uzależnieniu od tytoniu, nasz układ krążenia będzie potrzebował nieco więcej czasu, aby znów sprawnie funkcjonować. Może to potrwać od 2 do nawet 12 tygodni.

7. Regularnie uprawiaj sport

Zastanawiając się nad tym co na erekcję może faktycznie podziałać, powinniśmy wspomnieć o regularnej aktywności fizycznej. To właśnie ćwiczenia są rekomendowane jako jeden z naturalnych sposobów leczenia zaburzeń związanych ze wzwodem i potencją [12]. Sport uprawiany regularnie pomaga zredukować wagę i zbilansować ilość przyjmowanych kalorii. Im więcej się ruszamy, tym mniej restrykcyjna musi być nasza dieta. Po treningu nasze ciało samo zaczyna się też domagać dostarczenia mu odpowiednich witamin i minerałów, których potrzebuje. Dzięki temu, że poprawia się nasz wygląd nabieramy większej pewności siebie, zwłaszcza w łóżku.

Aktywność fizyczna, w tym przede wszystkim ćwiczenia siłowe, w naturalny sposób zwiększają poziom testosteronu w organizmie. Dzięki regularnemu ruchowi poprawia się również kondycja układu naczyniowo-sercowego i nasza ogólna kondycja fizyczna, co przekłada się przecież na naszą sprawność podczas intymnych zbliżeń [13]. Jednak mimo wszystko przygodę ze sportem warto zacząć od ćwiczeń aerobowych. Najlepiej jeśli będziemy się ruszać co najmniej 120-150 minut tygodniowo, a w miarę nabierania kondycji powinniśmy stopniowo zwiększać ilość ruchu. Jeśli do tej pory ruszaliśmy się bardzo mało, możemy zacząć od takich aktywności jak spacery w szybszym tempie lub pływanie, gdyż nie obciążą one zanadto naszego organizmu.

Jeśli natomiast chodzi o jazdę na rowerze, nie należy przesadzać z tą aktywnością. W pewnym stopniu może ona bowiem wywoływać nacisk na krocze. Zwłaszcza na nerwy, które wywołują podrażnienie prostaty, przede wszystkim u bardziej dojrzałych mężczyzn. Okazjonalna jazda na rowerze nie jest oczywiście problemem, a jeśli chcielibyśmy to robić regularnie, należy zaopatrzyć się tylko w wygodne siodełko oraz specjalną bieliznę z wkładkami w kroczu.

8. Zacznij się wysypiać

Sen ma ogromny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Pozwala naszemu ciału prawidłowo się regenerować i między innymi reguluje poziom hormonów. Dlatego dobrej jakości odpoczynek nocą jest niezwykle ważny.

W związku z tym, że sen wpływa na hormony, może również poprawić poziom testosteronu w męskim ciele. Uregulowana ilość poszczególnych hormonów sprawia też, że prawidłowo pracuje nasz układ krążenia i stabilizuje się ciśnienie krwi [14]. Niedobór snu lub jego zła jakość przyczyniają się do wzrostu poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu [15]. Odczuwamy też z tego powodu brak energii i spadek motywacji do tego, aby poprawić swoje nawyki, o których była mowa w poprzednich punktach.

Najważniejsze jest więc to, aby dobrze się wysypiać, a nieprzerwany odpoczynek powinien trwać nie mniej niż 7 godzin każdej nocy. Unikajmy przy tym nadmiernego odsypiania w weekendy, aby nie rozregulować swojego naturalnego zegara. Przed pójściem spać nie powinniśmy się przejadać, aby nasz organizm nie musiał zmagać się całą noc z trawieniem. Unikajmy też korzystania ze smartfonów i laptopów co najmniej na godzinę przed snem, gdyż niebieskie światło ekranów może negatywnie wpływać na jego jakość.

9. Zawsze się zabezpieczaj

Choroby weneryczne to schorzenia przenoszone głównie drogą płciową. Można się nimi zarazić podczas niezabezpieczonego stosunku z osobą zakażoną. Choroby te wpływają negatywnie na całe nasze ciało, ale przede wszystkim na nasze narządy płciowe i życie seksualne [16].

Poszczególne choroby weneryczne mogą powodować między innymi zakażenie prostaty i jej puchnięcie (np. chlamydioza), ograniczenie przepływu krwi do prącia, ból w jądrach czy też dolegliwości bólowe towarzyszące erekcji. Schorzenia te wpływają również negatywnie na naszą ogólną kondycję. Niektóre z nich prowadzą do powstawania wydzieliny, która utrudnia penetrację i wpływają na męską psychikę, utrudniając pobudzenie seksualne.

Dlatego też należy odpowiednio zabezpieczać się przed zarażeniem, przede wszystkim zawsze stosując prezerwatywę, gdy dochodzi do zbliżenia z nową partnerką. Pamiętajmy przy tym, że do zakażenia może dojść nawet bez pełnej penetracji. Warto też wykonywać regularne badania krwi w kierunku chorób wenerycznych.

10. Sporadycznie możesz wypróbować preparaty dostępne bez recepty (jeżeli potrzebujesz efektów na JUŻ)

Obecnie w sprzedaży znajdziemy najróżniejsze środki na erekcję, które mogą przynieść oczekiwane efekty w stosunkowo krótkim czasie. Mają one różne składy, formy i czas działania. Każdy może więc wybrać preparat dopasowany do swoich potrzeb.

Kiedy zastanawiamy się co na potencję zadziała najszybciej, odpowiedzią będą oczywiście środki dostępne w aptekach. Są to zarówno suplementy dla mężczyzn na potencję, jak i typowe tabletki na erekcję na receptę, które zażywa się zazwyczaj na kilkadziesiąt minut przed planowanym stosunkiem. Trzeba przy tym pamiętać, że te drugie jedynie ukrywają, a nie leczą objawy zaburzenia. Jest to jednak skuteczne rozwiązanie zwłaszcza, gdy sięgniemy po suplement diety na potencję wpływający na wydzielanie się tlenku azotu [17], . Warto po nie sięgnąć, gdy z powodu zaburzenia cierpi na tym nasz związek lub po prostu przestajemy czuć się męsko i potrzebujemy wsparcia.

Na jakie składniki zwrócić uwagę wybierając naturalne suplementy na potencję?

Bardzo często w składzie preparatów wspomagających nasze życie erotyczne znajdują się znane zioła na erekcję i ich ekstrakty [18]. Są to między innymi:

  • l-arginina – substancja ta przekształca się w organizmie w tlenek azotu, który powoduje poszerzanie się naczyń krwionośnych [19]. Tym samym gwarantuje lepszy przepływ krwi do penisa w trakcie pobudzenia seksualnego;
  • korzeń maca – ze względu na zawartość biała (w tym argininy) wyciąg z tej rośliny zwiększa potencją oraz ułatwia osiągnięcie wzwodu;
  • żeń-szeń – wydaje się poprawiać przepływ krwi, wykazuje też właściwości przeciwutleniające, dzięki którym może się zwiększyć wydzielanie tlenku azotu w męskim organizmie;
  • buzdyganek naziemny – wpływa na zwiększenie wydzielania tlenku azotu w ciele, reguluje poziom testosteronu oraz wydaje się zwiększać stężenie DHEA;
  • johimbina – substancja ta może wspomagać wydzielanie tlenku azotu i uznaje się, że może wpływać na zwiększenie się przepływu krwi w organizmie.

Trzeba pamiętać, że takie sposoby na erekcję nie zastąpią nam skutecznego leczenia, jeżeli przyczyna zaburzeń erekcji leży gdzieś głębiej. Pomogą skutecznie zamaskować objawy, prawda, jednak nie zawsze będą drogą do skutecznego wyleczenia. Oczywiście nie możemy też liczyć na to, iż ich działanie będzie tak samo mocne i skuteczne jak leków typu sildenafil lub wardenafil [20]. Mimo to wiele osób decyduje się na skorzystanie z ich właściwości, choć należy pamiętać, aby suplementy te stosować rozważnie. Wszystko stosujmy z umiarem i starajmy się przestrzegać zalecanych dziennych dawek.

Kiedy próbowałeś już wszystkiego…

Wymienione powyżej sposoby na wspomaganie erekcji mogą okazać się nieskuteczne, jeśli okaże się, że przyczyny zaburzenia są poważniejsze. Może być ono bowiem związane na przykład z chorobą serca albo zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu. Wówczas niezbędna jest wizyta u lekarza, który pokieruje naszym leczeniem.

W sytuacji, gdy okaże się, że problemy z erekcją nie wynikają z istnienia innych chorób, lekarz może zdecydować o wdrożeniu odpowiedniej formy leczenia zaburzenia. Może on przepisać nam mocne leki na receptę lub zastrzyki, czy też zdecydować o leczeniu testosteronem. W takich przypadkach nasz organizm często potrzebuje bowiem wyraźniejszego bodźca, aby zareagować prawidłowo.

Podsumowanie

Wielu mężczyzn zastanawia się często jak wydłużyć erekcję i jak ją wzmocnić, aby czerpać przyjemność z seksu i dawać ją też partnerce. Jak widać istnieje sporo sposobów na osiągnięcie tego celu i żaden z nich nie jest jakimś tajemnym zabiegiem. Musimy jednak wykazać się stanowczością we wdrażaniu zmian oraz dużą cierpliwością, gdyż na efekty trzeba trochę poczekać. Oczywiście możemy korzystać też ze środków farmakologicznych, ale należy to robić z umiarem. Najważniejsze to się nie poddawać i walczyć o poprawę swojego życia intymnego. Mamy na nie realny wpływ, a wdrożenie nawet najprostszych domowych sposobów na potencję może tylko nas w tym wspomóc.

Piśmiennictwo i literatura

  • [1] https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/and.12129
  • [2] https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0015028214003811
  • [3] – http://www.ajandrology.com/article.asp?issn=1008-682X;year=2015;volume=17;issue=1;spage=5;epage=10;aulast=Maiorino
  • [4] – http://ceju.online/journal/2017/mediterranean-diet-sexual-function-erectile-dysfunction-nitric-oxide-1356.php
  • [5] – http://www.indianjpsychiatry.org/article.asp?issn=0019-5545;year=2007;volume=49;issue=2;spage=109;epage=112;aulast=Arackal
  • [6] – https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S1743609515325005
  • [7] – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1324914/
  • [8] – https://wjmh.org/DOIx.php?id=10.5534/wjmh.180026
  • [9] – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1476110/
  • [10] – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11586190/
  • [11] – https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/and.12393
  • [12] – https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S2050116118300291
  • [13] – https://link.springer.com/article/10.1007/s40618-017-0652-8
  • [14] – https://wjmh.org/DOIx.php?id=10.5534/wjmh.180045
  • [15] – https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S1743609515311917
  • [16] – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673772/
  • [17] – https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S1743609518313626
  • [18] – https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs40265-018-0897-3
  • [19] – https://www.jsm.jsexmed.org/article/S1743-6095(18)31362-6/fulltext
  • [20] – http://tau.amegroups.com/article/view/12802/13815

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty seven ÷ 3 =